HCMA1305-R68-R
Eaton Electronics
704-HCMA1305-R68-R
HCMA1305-R68-R
Nsx:
Mô tả:
Power Inductors - SMD .68uH 54A IND High Current
Mô hình ECAD:
Sẵn có
Tồn kho:
Không Lưu kho
Thời gian sản xuất của nhà máy:
12 Tuần Thời gian sản xuất tại nhà máy dự kiến.
Tối thiểu: 1   Nhiều: 1
Đơn giá:
Thành tiền:
Dự kiến Thuế quan:
Đóng gói:
Toàn bộ Cuộn (Đơn hàng theo bội số của 400)
Số lượng Đơn giá
Thành tiền
Cut Tape / MouseReel™
Các sản phẩm tương tự
Đặc tính Sản phẩm Thuộc tính giá trị Chọn thuộc tính
Eaton
Danh mục Sản phẩm: Cuộn cảm nguồn - SMD
RoHS:
High Power Choke
Shielded
680 nH
20 %
34 A
1.33 mOhms
54 A
- 55 C
+ 125 C
Standard
13.8 mm
12.5 mm
5 mm
Iron Powder
AEC-Q200
HCMA1305
Reel
Cut Tape
MouseReel
Ứng dụng: High Current
Nhãn hiệu: Eaton Electronics
Loại lõi: Wirewound
Quốc gia Hội nghị: Not Available
Quốc gia phân phối: Not Available
Quốc gia xuất xứ: CN
Kiểu gắn: PCB Mount
Sản phẩm: Power Inductors
Loại sản phẩm: Power Inductors - SMD
Số lượng Kiện Gốc: 400
Danh mục phụ: Inductors, Chokes & Coils
Kiểu chấm dứt: SMD/SMT
Tần số kiểm tra: 100 kHz
Đã tìm thấy các sản phẩm:
Để hiển thị sản phẩm tương tự, hãy chọn ít nhất một ô
Chọn ít nhất một hộp kiểm ở trên để hiển thị các sản phẩm tương tự trong danh mục này.
Các thuộc tính đã chọn: 0
Chức năng này cần phải bật JavaScript.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
HCMA High Current Automotive Grade Power Inductors
HCMA AEC-Q200 Fixed Inductors
Eaton HCMA AEC-Q200 Fixed Inductors offer an inductance range from 100nH to 68uH and a DC current range from 1.8A up to 55A. These automotive-grade inductors are magnetically shielded with low EMI and have a frequency range of up to 1MHz or 5MHz. Eaton HCMA AEC-Q200 Fixed Inductors feature an iron powder core material and are available in lengths of 5.5mm to 17.2mm, widths of 5.3mm to 16.85mm, and heights of 3mm to 7mm.
HCMA1305 High Current Power Inductors
Eaton Electronics HCMA1305 High Current Power Inductors are automotive grade and offered in a 13.8mm X 12.5mm footprint surface-mount package. The magnetically sealed devices feature low EMI and a frequency range up to 5MHz. Coiltronics / Eaton HCMA1305 High Current Power Inductors are AEC-Q200 Grade 3 qualified with high current carrying capacity and low core losses. Ideal applications include body electronics, advanced driver assistance systems, infotainment and cluster electronics, and chassis and safety electronics.