CS10M-24NS1-B
Advanced Energy / Excelsys
324-CS10M-24NS1-B
CS10M-24NS1-B
Nsx:
Mô tả:
Power Supplies - DIN Rail Mount 1000W, 24V Fanless Medical, Conformal coated and extra ruggedized, IEC Plug, 5V Aux
Mô hình ECAD:
Sẵn có
Tồn kho:
Không Lưu kho
Thời gian sản xuất của nhà máy:
26 Tuần Thời gian sản xuất tại nhà máy dự kiến.
Thời gian giao hàng lâu được báo cáo trên sản phẩm này.
Tối thiểu: 25   Nhiều: 25
Đơn giá:
Thành tiền:
Dự kiến Thuế quan:
Sản phẩm này được Vận chuyển MIỄN PHÍ
Số lượng Đơn giá
Thành tiền
Đặc tính Sản phẩm Thuộc tính giá trị Chọn thuộc tính
Advanced Energy
Danh mục Sản phẩm: Bộ cấp nguồn — Chân gắn theo đường DIN
RoHS:
CS1000
Nhãn hiệu: Advanced Energy / Excelsys
Kiểu vỏ: Enclosed
Quốc gia Hội nghị: Not Available
Quốc gia phân phối: Not Available
Quốc gia xuất xứ: CN
Kiểu gắn: DIN Rail
Khung mở/đóng: Enclosed
Loại sản phẩm: DIN Rail Power Supplies
Số lượng Kiện Gốc: 25
Danh mục phụ: AC-DC Power Supply
Đã tìm thấy các sản phẩm:
Để hiển thị sản phẩm tương tự, hãy chọn ít nhất một ô
Chọn ít nhất một hộp kiểm ở trên để hiển thị các sản phẩm tương tự trong danh mục này.
Các thuộc tính đã chọn: 0
USHTS:
ECCN:
EAR99
CS1000 Fanless Power Supplies
Advanced Energy / Excelsys CS1000 Fanless Power Supplies are highly efficient, 1000W, single-output, convection-cooled power supplies that eliminate acoustic noise, vibration, and the need for baseplate cooling. The CS1000 power supplies offer a variety of features for increased performance, efficiency, and reliability for mission-critical applications. The lightweight power supplies are suited for use in a wide range of medical treatment applications, as well as vibration-sensitive clinical, diagnostic, and industrial applications. The CS1000 series offers conversion efficiencies of up to 94%, as well as a 24W bias supply voltage of 5V or 12V. The power supplies are available with 24V or 48V single outputs, operate off universal AC input voltage of 90VAC to 264VAC, and come in a compact 1U package.