TR1-2410FA800-R
Eaton Electronics
504-TR1-2410FA800-R
TR1-2410FA800-R
Nsx:
Mô tả:
Cartridge Fuses 2410 SMD fast-acting fuse, 800mA
Mô hình ECAD:
Có hàng: 3,995
Tồn kho:
3,995 Có thể Giao hàng Ngay
Thời gian sản xuất của nhà máy:
12 Tuần Thời gian sản xuất tại nhà máy dự kiến để có số lượng lớn hơn mức hiển thị.
Tối thiểu: 1   Nhiều: 1
Đơn giá:
Thành tiền:
Dự kiến Thuế quan:
Đóng gói:
Toàn bộ Cuộn (Đơn hàng theo bội số của 1000)
Số lượng Đơn giá
Thành tiền
Cut Tape / MouseReel™
Đặc tính Sản phẩm Thuộc tính giá trị Chọn thuộc tính
Eaton
Danh mục Sản phẩm: Cầu chì hộp
RoHS:
2410F
Ceramic Fuses
800 mA
Fast Blow
250 VAC
60 VDC
50 A
Board Mount
- 55 C
+ 125 C
Reel
Cut Tape
MouseReel
Nhãn hiệu: Eaton Electronics
Quốc gia Hội nghị: Not Available
Quốc gia phân phối: Not Available
Quốc gia xuất xứ: CN
Chiều cao: 2.72 mm
Chiều dài: 6.1 mm
Số lượng Kiện Gốc: 1000
Danh mục phụ: Fuses
Loại: Brick Fuse
Chiều rộng: 2.72 mm
Đã tìm thấy các sản phẩm:
Để hiển thị sản phẩm tương tự, hãy chọn ít nhất một ô
Chọn ít nhất một hộp kiểm ở trên để hiển thị các sản phẩm tương tự trong danh mục này.
Các thuộc tính đã chọn: 0
Chức năng này cần phải bật JavaScript.
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
6125 Series Brick Fuses
Fuses & Fuse Holders
2410 Cartridge Fuses
Eaton Electronics 2410 Cartridge Fuses are compact, surface-mount fuses that protect valuable equipment and personnel from damaging overcurrents and have fast-acting and time-delay versions. The 2410F series are fast-acting fuses that offer a 500mA to 15A current rating, 125VAC voltage rating, and 50A interrupting rating, while the 2410T series are time-delay fuses that offer a 500mA to 7A current range, 250VAC/60VDC voltage rating, and 50A interrupting rating. These fuses feature an industry-standard 2410 EIA footprint and common-pad layout and are designed to UL248 specifications. Eaton 2410 Cartridge Fuses are ideal for power supplies, servers, LED lighting drivers, telecom and base station infrastructure, and test and measurement applications.