HW1B-A2F22-R
IDEC
199-HW1BA2F22R
HW1B-A2F22-R
Nsx:
Mô tả:
Pushbutton Switches 22mm Pushbutton Red
Mô hình ECAD:
Sẵn có
Tồn kho:
Không Lưu kho
Thời gian sản xuất của nhà máy:
Tối thiểu: 1   Nhiều: 1
Thành tiền
500 Báo giá
Đặc tính Sản phẩm Thuộc tính giá trị Chọn thuộc tính
IDEC
Danh mục Sản phẩm: Công tắc nút nhấn
HW1B
Standard Switches
Non-Illuminated
SPST
Panel Mount
ON - OFF, OFF - ON
24 VDC
IP20, IP65
Screw
Red
Nhãn hiệu: IDEC
Quốc gia Hội nghị: Not Available
Quốc gia phân phối: Not Available
Quốc gia xuất xứ: Not Available
Nhiệt độ làm việc tối đa: + 60 C
Nhiệt độ làm việc tối thiểu: - 25 C
Loại sản phẩm: Pushbutton Switches
Số lượng Kiện Gốc: 1
Danh mục phụ: Switches
Đã tìm thấy các sản phẩm:
Để hiển thị sản phẩm tương tự, hãy chọn ít nhất một ô
Chọn ít nhất một hộp kiểm ở trên để hiển thị các sản phẩm tương tự trong danh mục này.
Các thuộc tính đã chọn: 0
CNHTS:
USHTS:
ECCN:
EAR99
HW1B Plastic Bezel E-Stop Pushbuttons
IDEC HW1B Plastic Bezel E-Stop Pushbuttons offer 600V rated insulation voltage, 10A rated thermal current, and tamper-proof construction. These switches feature finger-safe contact blocks with IP20 protection and include illuminated and non-illuminated pushbuttons, pilot lights, selector switches, and emergency stop switches. HW1B series switches include locking lever-removable contact blocks and are available with black plastic front bezels. IDEC HW1B Plastic Bezel E-Stop Pushbuttons meet EN60947-5-5 and SEMI S2 standards and carry UL, CA, CCC (Chinese), and TUV approvals, making them suitable worldwide.