EX-Z12FB-P-R
Panasonic Industrial Automation
658-EX-Z12FB-P-R
EX-Z12FB-P-R
Nsx:
Mô tả:
Photoelectric Sensors Thrubeam, Front-sensing type, Sensing range 200mm, Dark-ON, PNP output, Flexible cable
Mô hình ECAD:
Sẵn có
Tồn kho:
Không Lưu kho
Thời gian sản xuất của nhà máy:
Tối thiểu: 1   Nhiều: 1
Panasonic
Danh mục Sản phẩm: Cảm biến quang điện
RoHS:
Through-Beam
200 mm
Red LED
PNP
Cable
2 m
12 VDC
24 VDC
- 10 C
+ 55 C
Nhãn hiệu: Panasonic Industrial Automation
Quốc gia Hội nghị: Not Available
Quốc gia phân phối: Not Available
Quốc gia xuất xứ: JP
Chỉ số IP: IP67
Điện áp cấp vận hành: 12 VDC to 24 VDC
Loại sản phẩm: Photoelectric Sensors
Sê-ri: EX-Z
Số lượng Kiện Gốc: 1
Danh mục phụ: Sensors
Đã tìm thấy các sản phẩm:
Để hiển thị sản phẩm tương tự, hãy chọn ít nhất một ô
Chọn ít nhất một hộp kiểm ở trên để hiển thị các sản phẩm tương tự trong danh mục này.
Các thuộc tính đã chọn: 0
Chức năng này cần phải bật JavaScript.
USHTS:
ECCN:
EAR99
EX-Z Ultra-Minute Photoelectric Sensors
Panasonic Industrial Automation EX-Z Ultra-Minute Photoelectric Sensors include a built-in amplifier to save installation space. These sensors are available with a profile as thin as 3mm, which is achieved via semiconductor packaging technology that does not use wire bonding. The small size enables the installation of sensors in narrow spaces where only a conventional fiber sensor head could previously be installed. The sensors have bending-resistant cables to facilitate cable routing and an IP67 waterproof rating. Panasonic Industrial Automation EX-Z Ultra-Minute Photoelectric Sensors are ideal for detection applications, such as the presence or absence of test tube trays and more.