RAC05-3.3SK/C14
RECOM Power
919-RAC05-3.3SK/C14
RAC05-3.3SK/C14
Nsx:
Mô tả:
Power Supplies - Chassis Mount 5W 85-264Vin 3.3Vout 1.51A
Có hàng: 31
Tồn kho:
31 Có thể Giao hàng Ngay
Thời gian sản xuất của nhà máy:
26 Tuần Thời gian sản xuất tại nhà máy dự kiến để có số lượng lớn hơn mức hiển thị.
Tối thiểu: 1   Nhiều: 1
Thành tiền
1,000 Báo giá
Đặc tính Sản phẩm Thuộc tính giá trị Chọn thuộc tính
RECOM
Danh mục Sản phẩm: Nguồn cấp — Gắn khung
RoHS:
5 W
85 VAC to 264 VAC, 120 VDC to 370 VDC
1 Output
3.3 VDC
1.51 A
Enclosed
3 kVAC
76 %
Industrial
67 mm (2.638 in)
48 mm (1.89 in)
23 mm (0.906 in)
RAC05-K/C14
Nhãn hiệu: RECOM Power
Tuân thủ: ANSI; CAN/CSA; CE; EAC; ERP; FCC; IEC; RoHS; UL
Quốc gia Hội nghị: Not Available
Quốc gia phân phối: Not Available
Quốc gia xuất xứ: CN
Tần số đầu vào: 47 Hz to 63 Hz
Hệ số ổn áp tải đầu ra: Regulated
Nhiệt độ làm việc tối đa: + 60 C
Nhiệt độ làm việc tối thiểu: - 25 C
Kiểu gắn: Chassis
Khung mở/đóng: Enclosed
Đóng gói: Bulk
Sản phẩm: Switching Supplies
Loại sản phẩm: Switching Power Supplies
Số lượng Kiện Gốc: 10
Danh mục phụ: Power Supplies
Thương hiệu: Powerline
Mã Bí danh: 20001220
Đơn vị Khối lượng: 56 g
Đã tìm thấy các sản phẩm:
Để hiển thị sản phẩm tương tự, hãy chọn ít nhất một ô
Chọn ít nhất một hộp kiểm ở trên để hiển thị các sản phẩm tương tự trong danh mục này.
Các thuộc tính đã chọn: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
RAC05-K/C14 AC/DC Converters
RECOM Power RAC05-K/C14 AC/DC Converters combine a mains filter and an isolated power supply in the same case. The modules fit into a standard IEC "kettle connector" mounting hole, so installation time is quick and easy. The touchable output spade terminals are safe extra-low voltage (SELV) available in 3.3VDC, 5VDC, 12VDC, 15VDC, and 24VDC output voltages. The terminals are protected against short circuits, overload, and overvoltage. The metal case offers secure fixing and enhances thermal dissipation, allowing a -25°C to +70°C operating temperature range. RECOM Power RAC05-K/C14 is ideal for powering single-board computers, such as the Raspberry Pi (including touchscreen), Arduino, BBC Micro:bit, etc.
RAC05-K AC/DC Power Supply Modules
RECOM RAC05-K AC/DC Power Supply Modules are lightweight with a fully encapsulated plastic casing for PCB mount. These modules are certified to UL60950-1 and UL62368-1 as well as safety approvals for industrial and IT solutions. RECOM RAC05-K modules are cost-effective, 5W power supplies in a compact 1" x 1" package offering high power density and feature an internal EMC class B filter. Typical applications include IoT, monitoring systems, instruments, meters, industrial controls, security systems, and more.