S1SD-07-30-GF-03.00-L1
Samtec
200-S1SD0730GF03.0L1
S1SD-07-30-GF-03.00-L1
Nsx:
Mô tả:
Rectangular Cable Assemblies Micro Mate(TM) Double Row Discrete Wire Cable Assembly
Mô hình ECAD:
Sẵn có
Tồn kho:
Không Lưu kho
Thời gian sản xuất của nhà máy:
4 Tuần Thời gian sản xuất tại nhà máy dự kiến.
Tối thiểu: 1   Nhiều: 1
Samtec
Danh mục Sản phẩm: Cụm dây cáp chữ nhật
RoHS:
S1SD
Discrete Wire Cable Assemblies
Double Row Discrete Cable
Socket
14 Position
Socket
14 Position
Female / Female
76.2 mm
30 AWG
Bulk
Nhãn hiệu: Samtec
Quốc gia Hội nghị: Not Available
Quốc gia phân phối: Not Available
Quốc gia xuất xứ: MY
Chất liệu vỏ bọc: Polyvinyl Chloride (PVC)
Bước: 1 mm
Loại sản phẩm: Rectangular Cable Assemblies
Số lượng Kiện Gốc: 1
Danh mục phụ: Cable Assemblies
Định mức điện áp: 250 VAC/353 VDC
Đã tìm thấy các sản phẩm:
Để hiển thị sản phẩm tương tự, hãy chọn ít nhất một ô
Chọn ít nhất một hộp kiểm ở trên để hiển thị các sản phẩm tương tự trong danh mục này.
Các thuộc tính đã chọn: 0
USHTS:
ECCN:
EAR99
1mm Discrete Wire Cable Assemblies
Samtec 1mm Discrete Wire Cable Assemblies feature crimp-style, dual-leaf contacts. These IDC ribbon cables are approximately 6" in length and the socket is designed with 2 through 10 contacts per row. They utilize 30AWG and 28AWG cable. Samtec 1mm Discrete Wire Cable Assemblies offer a 3.3A current rating and 250V voltage rating.
Discrete Wire Components & Cable Assemblies
Samtec Discrete Wire Components and Cable Assemblies offer significant space savings and design flexibility in cable-to-board, cable-to-cable, and cable-to-panel applications. This discrete wire family is ideal for a variety of industries, including industrial, automation, military, automotive, and medical. The lineup is available in pitches from 1mm to 4.19mm, with a wire range from 30AWG to 16AWG. Samtec Discrete Wire Components and Cable Assemblies feature a comprehensive selection of bodies, contacts, and terminals with rugged latching, individually shrouded or high-reliability Tiger Eye™ contact systems, ultra-micro-power and high-power versions, keying, polarization, and more.
1mm Discrete Wire System
Samtec 1mm Discrete Wire System is a space-saving discrete wire system with crimp-style dual leaf contacts for a reliable wire-to-board connection. This Samtec 1mm-pitch wire system offers single-row (2-20 contacts) and double-row (4-40 contacts) versions and vertical and right-angle PCB connectors. These interconnects are available as components or complete assemblies.