LM46000PWP
Texas Instruments
595-LM46000PWP
LM46000PWP
Nsx:
Mô tả:
Switching Voltage Regulators Simple Switcher 3.5- 60V 500mA A 595-LM4 A 595-LM46000PWPR
Mô hình ECAD:
Có hàng: 4,442
Tồn kho:
4,442 Có thể Giao hàng Ngay
Thời gian sản xuất của nhà máy:
6 Tuần Thời gian sản xuất tại nhà máy dự kiến để có số lượng lớn hơn mức hiển thị.
Tối thiểu: 1   Nhiều: 1
Thành tiền
Bao bì thay thế
Nsx Mã Phụ tùng:
Đóng gói:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Sẵn có:
Có hàng
Giá:
Tối thiểu:
1
Nsx Mã Phụ tùng:
Đóng gói:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Sẵn có:
Có hàng
Giá:
Tối thiểu:
1
Sản phẩm Tương tự
Texas Instruments LM46000PWPR
Texas Instruments
Switching Voltage Regulators Simple Switcher 3.5- 60V 500mA A 595-LM4 A 595-LM46000PWP
Đặc tính Sản phẩm Thuộc tính giá trị Chọn thuộc tính
Danh mục Sản phẩm: Bộ ổn áp chuyển mạch
RoHS:
SMD/SMT
HTSSOP-16
Buck
1 V to 28 V
500 mA
1 Output
3.5 V
60 V
24 uA
2.2 MHz
- 40 C
+ 125 C
LM46000
Tube
Nhãn hiệu: Texas Instruments
Quốc gia Hội nghị: Not Available
Quốc gia phân phối: Not Available
Quốc gia xuất xứ: TW
Điện áp đầu vào: 3.5 V to 60 V
Nhạy với độ ẩm: Yes
Dòng cấp nguồn vận hành: 24 uA
Loại sản phẩm: Switching Voltage Regulators
Tắt: Shutdown
Số lượng Kiện Gốc: 90
Danh mục phụ: PMIC - Power Management ICs
Điện áp cấp nguồn - Tối thiểu: 3.5 V
Thương hiệu: SIMPLE SWITCHER
Đơn vị Khối lượng: 62.700 mg
Đã tìm thấy các sản phẩm:
Để hiển thị sản phẩm tương tự, hãy chọn ít nhất một ô
Chọn ít nhất một hộp kiểm ở trên để hiển thị các sản phẩm tương tự trong danh mục này.
Các thuộc tính đã chọn: 0
Chức năng này cần phải bật JavaScript.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
LM4600x/LM4600x-Q1 Step-Down Voltage Converter
Texas Instruments LM4600x/LM4600x-Q1 SIMPLE SWITCHER® Regulators are an easy-to-use synchronous step-down DC-DC converter capable of driving up to 2A of load current from an input voltage range of 3.5V to 60V. The LM4600x/LM4600x-Q1 provides exceptional efficiency, output accuracy, and drop-out voltage in a very small solution size. Peak current-mode control is employed to achieve simple control loop compensation and cycle-by-cycle current limiting. Optional features such as programmable switching frequency, synchronization, power-good flag, precision enable, internal soft-start, extendable soft-start, and tracking provide a flexible and easy-to-use platform for various applications. Discontinuous conduction and automatic frequency modulation at light loads improve light load efficiency. The Texas Instruments LM4600x/LM4600x-Q1 requires few external components, and pin arrangement allows a simple optimum PCB layout. Protection features include thermal shutdown, VCC under-voltage lockout, cycle-by-cycle current limit, and output short circuit protection.