D2TO035CR4700FRE3
Vishay / Sfernice
72-D2TO035CR4700FRE3
D2TO035CR4700FRE3
Nsx:
Mô tả:
Thick Film Resistors - SMD 35W 47ohms 1%
Mô hình ECAD:
Sẵn có
Tồn kho:
Không Lưu kho
Thời gian sản xuất của nhà máy:
8 Tuần Thời gian sản xuất tại nhà máy dự kiến.
Tối thiểu: 500   Nhiều: 500
Đơn giá:
Thành tiền:
Dự kiến Thuế quan:
Sản phẩm này được Vận chuyển MIỄN PHÍ
Số lượng Đơn giá
Thành tiền
Toàn bộ Cuộn (Đơn hàng theo bội số của 500)
Các sản phẩm tương tự
Đặc tính Sản phẩm Thuộc tính giá trị Chọn thuộc tính
Vishay
Danh mục Sản phẩm: Điện trở màng dày - SMD
RoHS:
REACH - SVHC:
Reel
D2TO35
470 mOhms
35 W
1 %
250 PPM / C
- 55 C
+ 175 C
TO-263-2 (D2PAK)
TO-263-2 (D2PAK)
10.5 mm (0.413 in)
10.4 mm (0.409 in)
4.5 mm (0.177 in)
Nhãn hiệu: Vishay / Sfernice
Quốc gia Hội nghị: Not Available
Quốc gia phân phối: Not Available
Quốc gia xuất xứ: CZ
Kiểu gắn: PCB Mount
Sản phẩm: Thick Film Resistors SMD
Loại sản phẩm: Thick Film Resistors
Số lượng Kiện Gốc: 500
Danh mục phụ: Resistors
Công nghệ: Thick Film
Kiểu chấm dứt: SMD/SMT
Đã tìm thấy các sản phẩm:
Để hiển thị sản phẩm tương tự, hãy chọn ít nhất một ô
Chọn ít nhất một hộp kiểm ở trên để hiển thị các sản phẩm tương tự trong danh mục này.
Các thuộc tính đã chọn: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Wind Turbine Components
Automotive Thick Film Power Resistors
Điện trở nguồn màng dày D2TO35 SMD
Vishay / Sfernice D2TO35 SMD Thick-Film Power Resistors are AEC-Q200 qualified and feature 35W rated power at +25°C. These non-inductive resistors offer a surface-mount TO-263 (D2PAK) style package and a wide 0.01Ω to 550kΩ resistance range. The series provides molded mechanical protection with a thick-film resistive element isolated from the metal tab. Vishay / Sfernice D2TO35 SMD Thick-Film Power Resistors are ideal for automotive applications, including battery management systems (BMS), pre-charge, and active discharge for inverters.
D2TO35 & D2TO20 SMD Power Resistors
Vishay / Sfernice D2TO35 and D2TO20 Surface-Mount Power Resistors feature thick film technology and offer a wide resistance range of 0.01Ω to 550Ω. They are compact, low profile, and non-inductive. The D2TO35 features 35W at 25°C while the D2TO20 features 20W at 25°C. Both series are AEC-Q200 qualified. Applications for Vishay / Sfernice D2TO35 and D2TO20 resistors include automotive, industrial welding machines, test equipment, UPS, base station systems, car battery management.