VOF-S25B-24-PB
CUI Inc.
490-VOF-S25B-24-PB
VOF-S25B-24-PB
Nsx:
Mô tả:
Power Supplies - Board Mount ac-dc, 25 W, 24 Vdc, single output, PCB mount, power boost
Sẵn có
Tồn kho:
Không Lưu kho
Thời gian sản xuất của nhà máy:
13 Tuần Thời gian sản xuất tại nhà máy dự kiến.
Tối thiểu: 100   Nhiều: 100
Đơn giá:
Thành tiền:
Dự kiến Thuế quan:
Sản phẩm này được Vận chuyển MIỄN PHÍ
Số lượng Đơn giá
Thành tiền
Đặc tính Sản phẩm Thuộc tính giá trị Chọn thuộc tính
CUI Inc.
Danh mục Sản phẩm: Bộ cấp nguồn — Gắn bo mạch
25 W
90 VAC to 264 VAC, 120 VDC to 370 VDC
1 Output
24 VDC
1.05 A
Through Hole
Open Frame
3 kVAC
86 %
50.8 mm
27.94 mm
24.9 mm
VOF-S25B
Nhãn hiệu: CUI Inc.
Quốc gia Hội nghị: Not Available
Quốc gia phân phối: Not Available
Quốc gia xuất xứ: CN
Kích thước: 50.8 mm x 27.94 mm x 24.9 mm
Ngành: Industrial
Tần số đầu vào: 47 Hz to 63 Hz
Hệ số ổn áp tải đầu ra: Regulated
Nhiệt độ làm việc tối đa: + 70 C
Nhiệt độ làm việc tối thiểu: - 30 C
Khung mở/đóng: Open Frame
Đóng gói: Bulk
Loại sản phẩm: AC-DC Power Modules
Số lượng Kiện Gốc: 100
Danh mục phụ: Power Supplies
Mã Bí danh: 659-91216R
Đã tìm thấy các sản phẩm:
Để hiển thị sản phẩm tương tự, hãy chọn ít nhất một ô
Chọn ít nhất một hộp kiểm ở trên để hiển thị các sản phẩm tương tự trong danh mục này.
Các thuộc tính đã chọn: 0
VOF-S25B Power Supplies w/ Power Boost Option
CUI Inc VOF-S25B Power Supplies with Power Boost Option feature an open-frame design in a compact, board-mount package that measures 50.80mm x 27.94mm x 24.90mm. These 20W/25W power supplies provide 3kVAC isolation, a 5VDC to 48VDC voltage configuration range, and <150mW no-load power consumption. The VOF-S25B series offers an optional power boost that doubles the rated current to support large transient loads, allowing users to design for nominal power rather than peak. This boost can double the rated output power provided to the load for a maximum of 10s and a repeated duty cycle of 10%. CUI Inc VOF-S25B power supplies are designed for space-constrained, low-power information technology equipment (ITE), consumer electronics, and industrial applications.
IRM-90 90W AC-DC Green Power Supply Modules
MEAN WELL IRM-90 90W AC-DC Green Power Supply Modules are suitable for the Internet of Things (IoT), handheld instruments, communication equipment, and household appliances. The series was designed to meet the demands of the market for higher wattage. Two types are available: IRM-90 can be directly mounted and soldered onto the PCB, or IRM-90-xST screw terminal type can offer alternative mounting and wiring options. The compact units comply with EN55032 Class B without external EMI filters, have an 80VAC to 305VAC input (suitable for 277VAC in North America), and have a low, no-load power consumption of <0.21W.