LSIC2SD065D10A
Littelfuse
576-LSIC2SD065D10A
LSIC2SD065D10A
Nsx:
Mô tả:
SiC Schottky Diodes RECT 650V 10A SM SCHOTTKY
Mô hình ECAD:
Sẵn có
Tồn kho:
2,400 Có thể Giao hàng trong 20 Ngày
Thời gian giao hàng lâu được báo cáo trên sản phẩm này.
Tối thiểu: 1   Nhiều: 1
Thành tiền
Toàn bộ Cuộn (Đơn hàng theo bội số của 800)
Đặc tính Sản phẩm Thuộc tính giá trị Chọn thuộc tính
Littelfuse
Danh mục Sản phẩm: Đi-ốt SiC SCHOTTKY
RoHS:
SMD/SMT
D2PAK-2 (TO-263-2)
Single
10 A
650 V
1.5 V
48 A
50 uA
- 55 C
+ 175 C
LSIC2SD
AEC-Q101
Reel
Cut Tape
Nhãn hiệu: Littelfuse
Quốc gia Hội nghị: Not Available
Quốc gia phân phối: Not Available
Quốc gia xuất xứ: KR
Pd - Tiêu tán nguồn: 100 W
Loại sản phẩm: SiC Schottky Diodes
Số lượng Kiện Gốc: 800
Danh mục phụ: Diodes & Rectifiers
Vr - Điện áp ngược: 650 V
Đơn vị Khối lượng: 1.500 g
Đã tìm thấy các sản phẩm:
Để hiển thị sản phẩm tương tự, hãy chọn ít nhất một ô
Chọn ít nhất một hộp kiểm ở trên để hiển thị các sản phẩm tương tự trong danh mục này.
Các thuộc tính đã chọn: 0
Chức năng này cần phải bật JavaScript.
USHTS:
ECCN:
EAR99
LSIC2SD GEN2 SiC Schottky Diodes
Littelfuse LSIC2SD GEN2 Silicon Carbide (SiC) Schottky Diodes provide improved efficiency, reliability, and thermal management in various applications. The diodes have an operating junction temperature of +175°C maximum. The positive temperature coefficient of the diodes supports safe operation and ease of paralleling. Other features of the Littelfuse LSIC2SD GEN2 SiC Schottky Diodes include high-surge capability and negligible reverse recovery current. The switching behavior of the diodes is extremely fast and temperature-independent. Compared to Si bipolar diodes, these diodes provide dramatically reduced switching losses. LSIC2SD GEN2 SiC Schottky Diodes are ideal for EV charging stations, solar inverters, switch-mode power supplies, and more. These diodes are available in a variety of packages and voltage/current ratings, including 650V (6A to 40A) and 1200V (5A to 40A).