SZP6SMB68AT3G
Littelfuse
576-SZP6SMB68AT3G
SZP6SMB68AT3G
Nsx:
Mô tả:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes ZENER DO-214 600W 68V
Mô hình ECAD:
Sẵn có
Tồn kho:
Không Lưu kho
Thời gian sản xuất của nhà máy:
17 Tuần Thời gian sản xuất tại nhà máy dự kiến.
Tối thiểu: 1   Nhiều: 1
Đơn giá:
Thành tiền:
Dự kiến Thuế quan:
Đóng gói:
Toàn bộ Cuộn (Đơn hàng theo bội số của 2500)
Số lượng Đơn giá
Thành tiền
Cut Tape / MouseReel™
Đặc tính Sản phẩm Thuộc tính giá trị Chọn thuộc tính
Littelfuse
Danh mục Sản phẩm: Đi-ốt bảo vệ ESD/Đi-ốt TVS
Unidirectional
1 Channel
68 V
SMD/SMT
92 V
64.6 V
SMB (DO-214AA)
6.5 A
600 W
305 pF
16 kV
16 kV
- 65 C
+ 150 C
SZP6SMBxxxAT3G
Reel
Cut Tape
MouseReel
Nhãn hiệu: Littelfuse
Quốc gia Hội nghị: Not Available
Quốc gia phân phối: Not Available
Quốc gia xuất xứ: CN
Điện áp cấp vận hành: 68 V
Pd - Tiêu tán nguồn: 550 mW
Số lượng Kiện Gốc: 2500
Danh mục phụ: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Ff - Điện áp thuận: 3.5 V
Đơn vị Khối lượng: 93 mg
Đã tìm thấy các sản phẩm:
Để hiển thị sản phẩm tương tự, hãy chọn ít nhất một ô
Chọn ít nhất một hộp kiểm ở trên để hiển thị các sản phẩm tương tự trong danh mục này.
Các thuộc tính đã chọn: 0
Chức năng này cần phải bật JavaScript.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Transient Voltage Suppressor (TVS) Diodes
Littelfuse TVS (Transient Voltage Suppression) Diodes are a broad range of circuit protection products designed to protect electronic circuits against transients and overvoltage threats such as EFT (electrically fast transients) and ESD (electro-static discharge). Lightning strikes, inductive load switching, and ESD cause electrical over-stresses associated with the transmission on data lines and electronic circuits. Offered in a variety of surface mount and through-hole circuit board mounting formats, the TVS Diode portfolio includes high peak pulse current and peak pulse power options up to 20kA and 30kW, respectively. Littelfuse TVS Diodes are chosen for the fast response time (low clamping voltage), lower capacitance, and low leakage current. TVS Diodes are available in both unidirectional (unipolar) or bidirectional (bipolar) diodes circuit configurations.
Heat Pumps
xEV Power Train Solutions
Off-Highway Electric Vehicle Solutions
Littelfuse provides a wide range of solutions for off-highway electric vehicles. These electric vehicles share a similar architecture and have a power range from 48V to 400V. Off-highway electric vehicles include electric forklifts, golf carts, three-wheelers, tow tractors, compactors, and excavators.
SZP6SMB 600W TVS Diodes
Littelfuse SZP6SMB 600W TVS Diodes are designed to protect voltage-sensitive components from high voltage and high energy transients. These Zener transient overvoltage suppressors feature excellent clamping capability, high surge capability, low breakdown impedance, and a fast response time of <1ns. They offer 600W at 1ms peak power and a working peak reverse voltage range of 5.8V to 171V (unidirectional) and 9.4V to 70.1V (bidirectional). The standard breakdown voltage range is 6.45V to 210V (unidirectional) and 10.5V to 86.1V (bidirectional). Littelfuse SZP6SMB 600W TVS Diodes are AEC-Q101 qualified and PPAP capable. Typical applications include automotive, communication systems, numerical controls, process controls, medical equipment, business machines, power supplies, and many other industrial/consumer applications.