TFC-110-31-L-D-A
Samtec
200-TFC11031LDA
TFC-110-31-L-D-A
Nsx:
Mô tả:
Headers & Wire Housings Tiger Eye Cost-Effective Terminal Strip
Mô hình ECAD:
Có hàng: 71
Tồn kho:
71 Có thể Giao hàng Ngay
Thời gian sản xuất của nhà máy:
2 Tuần Thời gian sản xuất tại nhà máy dự kiến để có số lượng lớn hơn mức hiển thị.
Tối thiểu: 1   Nhiều: 1
Samtec
Danh mục Sản phẩm: Đầu cắm & Bọc dây điện
RoHS:
Headers
Shrouded
20 Position
1.27 mm (0.05 in)
2 Row
Through Hole
Solder
Straight
Pin (Male)
Gold
3.3 mm (0.13 in)
TFC
Tiger Eye
Board-to-Board, Cable
- 55 C
+ 125 C
Tube
Nhãn hiệu: Samtec
Chất liệu tiếp điểm: Phosphor Bronze
Quốc gia Hội nghị: Not Available
Quốc gia phân phối: Not Available
Quốc gia xuất xứ: MY
Định mức dòng: 3.1 A
Xếp loại dễ cháy: UL 94 V-0
Màu vỏ: Black
Chất liệu vỏ: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Loại sản phẩm: Headers & Wire Housings
Số lượng Kiện Gốc: 35
Danh mục phụ: Headers & Wire Housings
Đã tìm thấy các sản phẩm:
Để hiển thị sản phẩm tương tự, hãy chọn ít nhất một ô
Chọn ít nhất một hộp kiểm ở trên để hiển thị các sản phẩm tương tự trong danh mục này.
Các thuộc tính đã chọn: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Discrete Wire Components & Cable Assemblies
Samtec Discrete Wire Components and Cable Assemblies offer significant space savings and design flexibility in cable-to-board, cable-to-cable, and cable-to-panel applications. This discrete wire family is ideal for a variety of industries, including industrial, automation, military, automotive, and medical. The lineup is available in pitches from 1mm to 4.19mm, with a wire range from 30AWG to 16AWG. Samtec Discrete Wire Components and Cable Assemblies feature a comprehensive selection of bodies, contacts, and terminals with rugged latching, individually shrouded or high-reliability Tiger Eye™ contact systems, ultra-micro-power and high-power versions, keying, polarization, and more.
1.27mm Tiger Eye™ Discrete Wire System
Samtec 1.27mm (0.050") Tiger Eye™ Discrete Wire System includes cables, plugs, sockets, and terminal strips designed for micro rugged applications. These products are available as components or complete assemblies and feature the high-reliability Tiger Eye contact system. Samtec 1.27mm Tiger Eye Discrete Wire System offers shrouded, polarized, and keyed products with PVC or Teflon cable. Metal latch and screw-down options are also available.